DMO Pobyty na veletrhu REHAPROTEX 2017

Ve dnech 19. – 22. 9. jsme se s naší organizací zúčastnili veletrhu kompenzačních, ortopedických, protetických a rehabilitačních pomůcek REHAPROTEX na brněnském výstavišti.

Veletrh nabízí mimo již zmíněné i prezentaci sociálních služeb. Na veletrhu se prezentují výrobci, prodejci, distributoři ale i organizace z neziskového sektoru. Svým obsahem a velikostí nemá konkurenci nikde ve střední Evropě.

V našem stánku se během čtyř dní zastavilo na 350 lidí. Někteří projevili zájem účastnit se našich pobytů, někteří se stali novými sponzory, některým se zalíbila nabídka našich propagačních předmětů a jejich koupí přispěli do naší kasičky.

Velmi milé bylo i setkání s panem Mgr. Janem Vrbickým z Ministerstva práce a sociálních věcí. Diskutovali jsme o problematice osob se zdravotním znevýhodněním, o dětské mozkové obrně a o jejích dopadech na životy našich klientů, ale i o aktivitách organizace DMO POBYTY.

Naším hlavním cílem se pro následující dny stává vytvoření strategie náboru nových dobrovolných asistentů. Bohužel se potýkáme s jejich nedostatkem. Bez jejich práce není možné realizovat žádný z rehabilitačních pobytů

Děkujeme organizátorům za jejich vstřícný přístup a hlavně za možnost na veletrhu vystoupit. Další díky patří Heleně Šádkové z HelpCentra za pomoc s dopravou a stavbou stánku. Za pomoc děkujeme i paní Ireně Klugarové.

Kateřina Maxová,

předsedkyně spolku DMO POBYTY

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *