Zpráva o letním pobytu v Maďarsku

Letní pobyt, Maďarsko – termální lázně Harkány, 2019

Druhý prázdninový týden jsme se vydali na letní pobyt. Namířeno jsme měli, stejně jako loni, do maďarských termálních lázní Harkány.

Malé městečko leží těsně u chorvatských hranic, proto cesta začínající v Mladé Boleslavi byla dlouhá a náročná. Naštěstí byla naplánována na noc a tak většina posádky cestu prospala.

První den po tom, co jsme se ubytovali v nejhezčím hotelu ve městě, jsme se vydali na společnou procházku. Poobědvali pravé maďarské langoše (se zakysanou smetanou a sýrem), prozkoumali, kde je mají nejlepší zmrzlinu a vyfotili se u symbolu města, nápisu Harkány. Večer jsme se sešli ve společenské místnosti, kterou jsme měli k dispozici po celou dobu pobytu.

Druhý den jsme navštívili hotelový bazén a výřivku, kde jsme příjemně strávili celý den a připravili se tak na nadcházející nabité dny. Večer jsme se rozhoupali v bocích na místní tancovačce.

Pondělí i úterý jsme strávili v areálu termálních lázní, kde jsme relaxovali v horké sirné vodě. Teplota v nich kolísá mezi 36 a 38 stupni Celsia. Pobyt v ní je doporučen maximálně na 20 minut, proto jsme horký bazén střídali s bazény chladnějšími.
První dva dny v týdnu nás natolik unavily, že ve středu jsme vyhlásili odpočinkový den.

Na čtvrtek byl naplánovan celodenní výlet do města Pécs. V krásném městě jsme viděli nespočet památek, ochutnali pravý maďarský guláš i studenou ovocnou polévku a nakoupili nezbytné suvenýry pro rodiče a kamarády.

Poslední den našeho pobytu jsme opět strávili celý den v termálech. V nich navíc probíhal lázeňský festival a my získali i vstupenku na večerní koncerty. Toho jsme samozřejmě využili a poslední večer strávili tak trochu netradičně právě v lázeňském areálu.

Po sobotní snídani byl připraven autobus, naši řidiči nám pomohli nalodit a před polednem jsme se vydali na cestu domů.

Byl to týden plný nových zážitků, příjemných aktivit a legrace a všichni jsme si ho moc užili.

Chtěli bychom poděkovat nejen všem sponzorům a příznivcům organizace za jejich podporu, ale především dobrovolným asistentům, kteří odvedli obrovský kus práce, do které dávají nejen svou energii ale hlavně .

Děkujeme Středočeskému kraji za finanční podporu našich projektů.

You may also like...