Z celého srdce děkuji za splnění snu zorganizovat pobyt u moře

 

Jmenuji se Kateřina Maxová a jako předsedkyně spolku DMO POBYTY již šest let organizuji pobyty pro dospělé klienty s diagnózou dětská mozková obrna.

 Před nedávnem se nám podařil uskutečnit můj sen – pobyt u moře. Strávili jsme týden v Chorvatsku, hotelu Sol Garden Istra, Umag. Pobytu se zúčastnilo celkem 13 klientů a každý z nich měl svého asistenta. Klienti si užili nejen přímořského vzduchu a moře, ale zavítali i do městečka Umag kam se jezdilo vláčkem, někteří se zúčastnili i výletu lodí po pobřeží s potápěčskou show a prostě si to tam užívali podle své nálady i míry postižení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je třeba vyzdvihnout skvělé ubytování, které bylo zcela bezbariérové, a to do všech detailů. Dokonce i přístup do moře byl bezbariérový a byla zde i možnost zapůjčit si speciální vozík pro klienta, se kterým se dalo vjet až do moře. Chtěli bychom tak poděkovat nejen našim skvělým asistentům, ale i Mgr. Heleně Šádkové ze spol. Help Centrum, která nejenže se jako asistentka zúčastnila pobytu, ale zajistila i různé zdravotnické pomůcky pro ještě větší bezbariérovost našich klientů.

40Hladkou a bezproblémovou cestu na místo a zpět domů pak zajistila firma BusLine, a.s., a tak i jim patří velký dík. Navíc řidič Pavel Ceral je nejen velký profesionál, ale již se stal naší součástí i díky tomu, že mu asistence není cizí.

Domníváme se, že se pobyt povedl a všichni si užili nejen krásného sluníčka a slané vody, ale věříme tomu, že ve všech zanechal příjemný pocit.

 Poděkování tak patří i našim partnerům, zejména Středočeskému
kraji a veřejnosti, která nás podpořila svým pohybem s aplikací EPP  – Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ, protože bez nich by se pobyt nemohl uskutečnit62

Byli bychom nesmírně rádi, kdyby se podobný výlet podařilo zajistit i v příštím roce. Chtěli byste nám v této snaze pomoci? Teď to můžete udělat i při Vašich obyčejných internetových nákupech. Jděte na www.givt.cz, vyberte svůj oblíbený e-shop a nakupujte! My dostaneme část peněz z ceny nákupu a vás to nestojí vás to ani korunu navíc!

nase_spolecna_fotka

Sledujte naše webové stránky www.dmopobyty.cz a Facebook, kde o nás najdete veškeré podrobné a aktuální informace.

Fotogalerie – DMO Pobyt u moře

You may also like...