Velikonoční pobyt v Praze

Příspěvek aktualizován dne 25.08.2013
 

Občanské sdružení DMO POBYTY již několik měsíců pořádá, za pomoci společnosti SEVEN SPORT s.r.o. (v čele s Romanem Košťálem), rádia Jizera, nadace SPONTE SUA o.s. a reklamní agentury ADVERTE s.r.o. a společnosti HELP Centrum s.r.o., akci s názvem Benefice pro Danu, jejímž cílem je vybrat potřebné peníze na rehabilitační pás pro Danu Vávrovou, mladou ženu s dětskou mozkovou obrnou (DMO). Během celého února se konala na podporu sbírky v mladoboleslavském obchodním centru Olympia výstava fotografií. Nyní jsou fotografie ke zhlédnutí ve Vzdělávacím centru Na Karmeli.

Přispět do sbírky na rehabilitační pás pro Danu lze libovolnou částkou na účet č. 43-6635300207/0100, specifický symbol 2013, zpráva pro příjemce „DANA“. Významnými partnery celé sbírky jsou Help Centrum, rádio Jizera a Intersportline.

Hlavní náplní činnosti sdružení je – jak název napovídá – pořádání rehabilitačních pobytů pro lidi s DMO. První letošní se uskutečnilo o Velikonocích, v termínu od 29. března do 1. dubna. Stejně jako vloni velikonoční pobyt probíhal v Praze v Centru Paraple. Jako obvykle měl každý klient k dispozici 24 hodin denně svého asistenta-dobrovolníka. Na programu byla návštěva ZOO, návštěva galerie moderního umění , rehabilitační cvičení v bazénu a mnoho dalších zajímavých aktivit.

V květnu organizace DMO POBYTY navštívili veletrh Medical Fair Brno 2013, celá organizace se prezentovala a zároveň se snažila zorientovat v nově nabízených pomůckách pro zdravotně postižené. Při návštěvě veletrhu pokračovala dlouhodobá spolupráce se společností HELP Centrum s.r.o., která má na této akci již své stálé místo. Tato je hlavním partnerem našeho sdružení, zajišťuje sdružení významnou organizační pomoc a zapůjčuje nám potřebné kompenzační pomůcky. Největší hybnou sílou je především jednatelka společnosti, Mgr. Helena Šádková, která se našich pobytů účastní i jako dobrovolná asistentka.
Mezi další, neméně významné partnery, bez kterých by organizace nemohla fungovat, patří ADVERTE s.r.o, nadace SPONTE SUA o.s., a JMM TAXCON s.r.o.
Rozhodně jim všem, ale i ostatním, kteří se rozhodli pomáhat, patří veliký dík
.
Za realizační kolektiv Kateřina Maxová předsedkyně DMO POBYTY,o.s.

 

Velikonoční pobyt – Praha Centrum Paraple – FotoGalerie

 

 
 

You may also like...