Připravujeme další Aktivity pro rok 2013

Příspěvek aktualizován dne 10.03.2013
 


DMO POBYTY pokračují v BENEFICI PRO DANU a chystají velikonoční víkend

Občanské sdružení DMO POBYTY již několik měsíců pořádá, za pomoci společnosti SEVEN SPORT s.r.o. (v čele s Romanem Košťálem), rádia Jizera, nadace SPONTE SUA o.s., reklamní agentury ADVERTE s.r.o. a společnosti HELP Centrum s.r.o. akci s názvem Benefice pro Danu, jejímž cílem je vybrat potřebné peníze na rehabilitační pás pro Danu Vávrovou, mladou ženu s dětskou mozkovou obrnou (DMO). Během celého února se konala na podporu sbírky v mladoboleslavském obchodním centru Olympia výstava fotografií. Nyní jsou fotografie ke zhlédnutí ve Vzdělávacím centru Na Karmeli.

Přispět do sbírky na rehabilitační pás pro Danu lze libovolnou částkou na účet
č. 43-6635300207/0100, specifický symbol 2013, zpráva pro příjemce „DANA“. Významnými partnery celé sbírky jsou Help Centrum, rádio Jizera a Intersportline.

Hlavní náplní činnosti sdružení je – jak název napovídá – pořádání rehabilitačních pobytů pro lidi s DMO. První letošní se uskuteční o Velikonocích, v termínu od 29. března do 1. dubna. Stejně jako vloni bude velikonoční pobyt probíhat v Praze v Centru Paraple. Jako obvykle bude mít každý klient k dispozici 24 hodin denně svého asistenta-dobrovolníka. Na programu je návštěva ZOO, návštěva galerie moderního umění, rehabilitační cvičení v bazénu a mnoho dalších zajímavých aktivit. „Pokud bude kdokoliv z veřejnosti zájem nás během pobytu v Praze navštívit, bude vítán, je ale potřeba se s námi předem domluvit na telefonním čísle 731 964 784,“ říká předsedkyně občanského sdružení Kateřina Maxová. Kapacita velikonočního víkendu je již plně obsazena, avšak již teď se mohou hlásit zájemci o letní pobyt, který se bude konat v termínu od 20. do 28. července ve Sportovním centru Nymburk.

V květnu organizace DMO POBYTY navštíví veletrh Medical Fair Brno 2013, kde se bude celá organizace prezentovat a zároveň se zorientuje v nově nabízených pomůckách pro zdravotně postižené. Při návštěvě veletrhu bude pokračovat dlouhodobá spolupráce se společností HELP Centrum s.r.o., která má na této akci již své stálé místo. Tato společnost je hlavním partnerem sdružení, zajišťuje sdružení významnou organizační pomoc a zapůjčuje nám potřebné kompenzační pomůcky. Největší hybnou sílou je především jednatelka společnosti, Mgr. Helena Šádková, která se pobytů účastní i jako dobrovolná asistentka.

Mezi další, neméně významné partnery, bez kterých by organizace nemohla fungovat, patří ADVERTE s.r.o, nadace SPONTE SUA o.s. a JMM TAXCON s.r.o.

Rozhodně jim všem, ale i ostatním, kteří se rozhodli pomáhat, patří veliký dík.

Bc. Petr Novák
Spolupracovník pro styk s médii

Za realizační kolektiv
Kateřina Maxová předsedkyně DMO POBYTY, o.s.

   


   
   

You may also like...