Podzimní pobyt 2014 ve Vráži u Písku

Příspěvek aktualizován dne 01.11.2014

 

Ve dnech 2. až 9. listopadu se chystá téměř dvacítka lidí s dětskou mozkovou obrnou z celé republiky do Lázní Vráž u Písku. Pobyt organizuje mladoboleslavské sdružení DMO POBYTY pod vedením Katky Maxové, která sama dětskou mozkovou obrnou (DMO) trpí.

Protože většina klientů je na vozíku, zorganizovat pro ně pobyt není nic jednoduchého, což Katka moc dobře ví, protože podobné pobyty pořádá několikrát ročně již mnoho let. V první řadě je důležité sehnat dobrovolné asistenty, z nichž každý z nich má během pobytu na starosti jednoho klienta, je s ním ubytován na jednom pokoji, doprovází ho na procedury, stará se o jeho potřeby například v oblasti hygieny, stravování, ale zároveň je mu i společníkem z lidského hlediska. Druhou důležitou složkou jsou sponzoři, mezi které v případě letošního pobytu ve Vráži patří především jednatelka společnost i HELP Centrum, Mgr. Helena Šádková, která se pobytů účastní i jako dobrovolná asistentka, zajišťuje sdružení významnou organizační pomoc a zapůjčuje potřebné kompenzační pomůcky. Jim všem, ale i ostatním, kteří se rozhodli pomáhat, patří veliký dík.

Na klienty čeká, jako již každý lázeňský pobyt, bohatý večerní program. Přes den díky procedurám na jiné aktivity nezbývá čas, všechno je jim ale vynahrazeno ve večerních programech. Pokud se přeci jen trochu toho času přes den najde, a klienti mají chuť, mohou si vyrobit dušičkové nebo vánoční dekorace.

Po telefonické domluvě na čísle 731 964 784 se může kdokoliv přijet podívat, jak pobyt probíhá.

.

PROGRAM podzimního pobytu ve Vráži u Písku

.

 

You may also like...