Benefice DMO Pobyty

 

NAŠE SDRUŽENÍ DMO POBYTY VYBRALO PENÍZE NA REHABILITAČNÍ PÁS
 

Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a děkujeme všem, kteří se k benefici připojili. Děkujeme!
 

28letá Dana Vávrová z Bělé pod Bezdězem je od narození handicapovaná. Má dětskou mozkovou obrnu ve formě kvadruparézy, což je částečné ochrnutí všech končetin. Onemocnění je u Dany spojeno s dalšími přidruženými projevy, například zrakovým postižením. I přes takto rozsáhlý handicap je však Dana veselá holka, co se dokázala na nohy postavit. Bohužel její kolena dostávají velmi zabrat a jejich stav, spolu s ostatními klouby v těle, odpovídá základnímu postižení.

V roce 2012 Dana prodělala ortopedickou operaci a s největší pravděpodobností ji ještě nějaké další neminou. Vloni v prosinci se rozhodlo občanské sdružení DMO POBYTY Daně pomoci a vyhlásilo pro ni veřejnou sbírku na rehabilitační chodící pás do domácnosti. Uplynul rok a sbírka mohla být s radostí ukončena, protože potřebné peníze se podařilo vybrat a potřebný rehabilitační pás za 90 tisíc korun zakoupit. Odborníci po pečlivém posouzení Danina zdravotního stavu vybrali pás Steelflex PT 10, který je jednou z nejúčinnějších pomůcek, díky níž má Dana šanci na zlepšení stavu a zkvalitnění života. Nejedná se o pouhé krátkodobé rozhýbání, ale o celoživotní potřebu udržování pohyblivosti kloubů a celého pohybového aparátu.

Vybrat peníze na rehabilitační pás nebyla práce jednoduchá. Předsedkyně občanského sdružení DMO POBYTY, která sama od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, spolu s desítkami svých dobrovolných spolupracovníků objížděla po celý rok nejrůznější akce v okrese Mladá Boleslav, na kterých se svým stánkem prodávala tužky na podporu sbírky. Řada dalších jednotlivců i firem přispívala na sbírkové číslo účtu. Poděkování za pomoc při organizaci sbírky patří především Heleně Šádkové ze společnosti Help Centrum s.r.o., dále náměstkovi mladoboleslavského primátora Adolfu Beznoskovi, programovému řediteli Rádia Signál (dříve Jizera) Luboši Dvořákovi a spoustě dalších dobrovolníků z řad členů sdružení DMO Pobyty o.s.

Výběrem peněz na rehabilitační pás pro Danu Vávrovou však možnost finančně přispět sdružení nekončí. Organizace nadále potřebuje finance na realizaci svých pobytů, které pořádá několikrát do roka na různých místech ČR. Ačkoliv asistenti na pobytech (z nichž každý má 24 hodin denně na starosti jednoho klienta) dělají svou práci dobrovolně, bez finančních nákladů se pobyty neobejdou. Finance jsou potřeba například na cestovné či materiál v souvislosti s doprovodným programem pro klienty.

Poděkování za charitativní akci BENEFICE PRO DANU od paní Dany Šabatové. (matka Dany Vávrové)

Kateřina MAXOVÁpředseda DMO POBYTY o.s.
 

V průběhu celého prosince probíhaly různé předvánoční akce, na kterých si mohli účastníci zakoupit tužku, čímž Daně na koupi pásu přispěli. BENEFICE PRO DANU stále pokračuje.

2. ledna 2013 na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi se bude konat Zvonění do nového roku 2013, a to od 16 do 19 hodin. I zde bude stánek, který bude BENEFICI PRO DANU podporovat. Další akce, které budou probíhat v novém roce, jsou momentálně v jednání, sledujte proto naše stránky www.dmopobyty.cz , kde budou všechny akce postupně představeny.

 

AKCE BĚHEM VERNISÁŽE V OC OLYMPIA MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav   1.2.2013 – 28.2.2013
Akce během vernisáže v rámci „Benefice pro Danu“

 

ZAHÁJENÍ VERNISÁŽE V OC OLYMPIA MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav   1.2.2013

Vernisáž našich fotek v rámci akce „Benefice pro Danu“

 

NOVOROČNÍ ZVONĚNÍ V MLADÉ BOLESLAVI

Mladá Boleslav   2.1.2013

Novoroční benefiční zvonění pro Danu.

 

Od 01. 01. 2013 – 10. 01. 2013 probíhala na internetovém obchodním portálu AUKRO.cz dražba o poukaz „Víkendové snění na Zámku“, který pro „Benfici pro Danu“ do dražby věnovala společnost Lázně Hotel Vráž. Benefiční aukcí byla nakonec získána do naší sbírky pro Danu částka 4050,- Kč, děkujeme a blahopřejeme vítězi.

Od 1. 2. 2013 – 28. 2. 2013 proběhla v rámci projektu „Benefice pro Danu“ v prostorách OC OLYMPIA Mladá Boleslav „Výstava fotografií svých klientů„. Bližší informace Výstava FotoGrafií .pdf

Zde si můžete poslechnout mediální spot .mp3 rádia Jizera
Zde si můžete přehrát TV spot .mp3 Dobrovické Internetové Televize

„BENEFICE PRO DANU“ POD ZÁŠTITOU
 

PARTNEŘI A SPONZOŘI BENEFICE
 

 

 

BENEFICI PRO DANU PODPOŘILI

Magistrát MB vedení

Ing. Alda Beznoska

Ing. Josef Šikýř s p. Plíhal

Dytron  s.r.o.

PH GiA spol. s r.o.

Autozítka s.r.o.

BTL Moravia s.r.o

Ing. Božena Sedláková

Divadélko Človíček

Ples města Mladá Boleslav

Ples KL Nemmocne

Ples Střední zdravotnická škola

Divadélko Na dlani

Vernisáž fotek

Zahájení vernisáže fotografií klientů v Olympii Mladá Boleslav

Kolaudace Výstaviště

Prezentace DMO Pobyty a Help Centrum

Koupafest

Středověký jarmark

Den plný her a překvapení

Help Centrum, s.r.o. 

Školička KOČIČKA zábavné odpoledne pro děti i dospělé

Vernisáž fotografií

Parkovací dům Staré město

TV Dobrovice

Radio Jizera (Signal)

cs_CZCzech
cs_CZCzech