O NÁS

„V současné společnosti existuje mnoho nadačních i jiných fondů a spolků, které se starají či pomáhají tělesně i mentálně postiženým lidem. Zároveň však existují i jednotlivci, zdraví či postižení, kteří se také snaží svým postiženým spoluobčanům nějakým způsobem pomoci. Jedním z nich je i Kateřina Maxová – předsedkyně o.s. DMO Pobyty“
Cílem našich aktivit je ukázat lidem s handicapem cestu k osamostatnění se a k aktivnímu způsobu života, který jim umožní zařazení do společnosti. Vedeme každého jednotlivce k tomu, aby se o sebe dokázal postarat, nebo aby si byl schopen potřebnou pomoc zajistit sám.

Každý rok pořádáme rehabilitační pobyty pro dospělé lidi s dětskou mozkovou obrnou. Pobyty jsou určeny pro lidi s tímto pohybovým postižením, kteří mají zájem se pobavit, seznámit se a hlavně objevit nové možnosti pro svůj, doposud často osamělý, způsob života. Jednoznačným přínosem pro naše klienty je nezapomenutelná atmosféra, noví i dobře známí přátelé. Podívají se na místa, kam je často jejich rodina nemůže vzít. Na pobytech mají k dispozici intenzivní masáže a rehabilitace. Pro účastníky, kteří potřebují pomoc druhé osoby při běžných denních činnostech, jsou na pobytu k dispozici osobní asistenti. Jsou jimi studenti středních zdravotnických škol. Ti jsou předem seznámeni se všemi možnými potřebami klientů a jsou odhodláni se jim velmi intenzivně věnovat.

Spolupracujeme s fyzioterapeuty a zajišťujeme na pobytu jejich aktivní účast. Jsou vesměs kvalifikovaní pro rehabilitaci prostřednictvím Vojtovy metody. Účastníci jsou často odkázáni na pomoc svých blízkých. Snažíme se ze všech sil své služby zkvalitnit, aby tito zdravotně postižení lidé prožívali svůj nelehký život spokojeně a hlavně radostně.

  Profil Kateřiny Maxové

    Hlavní cíle DMO Pobyty

Sponzoři jsou zapotřebí kvůli organizaci, zajištění a hladkému průběhu pobytů. Jejich peníze jdou na ubytování a stravu asistentům, kteří tuto práci vykonávají zcela dobrovolně a ve svém volném čase.

„Veškeré finanční prostředky si musí Katka sehnat sama. Jejím úkolem je zorganizování pobytu od začátku do konce. Vytipovat lokalitu, zajistit akce během pobytu a hlavně najít osobní asistenty, bez kterých by se pobyt ani nemohl uskutečnit. Cílem jejích pobytů je povzbudit a vytrhnout tělesně postižené z denních stereotypů a umožnit zažití leckdy i toho, co nezažije ani zdravý člověk. Sdružení se také snaží najít finanční prostředky na pomůcky pro lidi s handicapem a usnadnit jim již tak těžký život. Velkým přáním Katky je zorganizovat pobyt v zahraničí, ale to je úkol, pro který bude potřeba pomocná ruka ode všech, kteří se na pobytech podílí jak finančně, tak i svým zájmem o tělesně postižené.“ Spolek DMO POBYTY organizuje pobyty pro tělesně postižené z celé republiky a je to organizace nezisková.

 

V PŘÍPADĚ VAŠEHO ZÁJMU O ÚČAST NEBO SPONZORSTVÍ NÁS MŮŽETE KONTAKTOVAT. PŘEDEM DĚKUJEME.

o-nas-03

 

cs_CZCzech
cs_CZCzech