Lázeňský pobyt v Třeboni

Spolek DMO POBYTY uspořádal před nedávnem pobyt v malebné třeboňské krajině. Ve dnech 2. až 8. září 2017 byli klienti ubytovaní v areálu RELAX PARK TŘEBOŇ, kde měli všichni dostatečný komfort i příjemné soukromí. Pobyt byl, ostatně jako vždy, dokonale naplánován. Společné zážitky, výlety, adrenalin. „Například jsme si sami uvařili oběd, prohlédli si pivovar, svezli se na bobové dráze, nebo vystoupali na Stezku korunami stromů,“ vzpomíná jeden z účastníků. Bazén, vláček, naučná stezka – o zážitky nebyla nouze.

Všechny akce, které spolek zajišťuje, z veliké části organizuje jeho předsedkyně, Katka Maxová. I když si klienti pobyt hradí sami, Katka musí sehnat peníze, kterými zaplatí ubytování a stravu asistentů, kteří se o své svěřence starají bez nároku na odměnu. Musí rovněž zarezervovat místo pobytu, místa v restauracích a naplánovat trasy. Je potřeba oslovit sponzory, navštívit lokalitu pobytu a domluvit na místě spoustu podrobností.

Akce se moc povedla. Katce, ale především všem asistentům, za ni patří ohromný dík. Ovšem veliké poděkování se také musí vyslovit těm, kdo nám pomohli, jako třeba pivovaru SVIJANY, pivovaru Bohemia Regent,všem našim partnerům, zejména pak Středočeskému kraji, ale i Mgr. Heleně Šádkové ze společnosti Help Centrum, která nejenže se jako asistentka zúčastnila pobytu, ale zajistila i různé zdravotnické pomůcky pro ještě větší bezbariérovost našich klientů. Hladkou a bezproblémovou cestu na místo a zpět domů pak zajistila firma BusLine, a.s., a tak i jim patří velký dík. Navíc řidič Pavel Ceral je nejen velký profesionál, ale již se stal naší součástí i díky tomu, že mu asistence není cizí.

Poděkování si zaslouží i veřejnost, která nás podpořila svým pohybem s aplikací EPP „Pomáhej pohybem“ nadace ČEZ, a.s. Děkujeme i Středočeskému kraji. Seznam by byl opět velmi dlouhý, omlouváme se, že nejmenujeme všechny, ale pomoci každého z vás si velice vážíme. Upřímný dík Vám všem, kterým nejsou osudy ostatních lhostejné! 💜

Byli bychom nesmírně rádi, kdyby se podobný výlet podařilo zajistit i v příštím roce. Chtěli byste nám v této snaze pomoci? Teď to můžete udělat i při Vašich obyčejných internetových nákupech. Jděte na www.givt.cz, vyberte svůj oblíbený eshop a nakupujte! My dostaneme část peněz z ceny nákupu a vás to nestojí vás to ani korunu navíc!

Nejbližší akce nás čeká 9. října 2017, kdy se zúčastníme Festivalu demokracie, kde se náš spolek bude prezentovat pod heslem: „Všichni jsme si rovni“. Přijďte nás podpořit.

Sledujte naše webové stránky www.dmopobyty.cz a Facebook, kde o nás najdete veškeré podrobné a aktuální informace.

You may also like...