Handicapovaní opět vyrazili do lázní ve Vráži u Písku

Příspěvek aktualizován dne 07.01.2014

 

LÁZEŇSKÝ, REHABILITAČNÍ A REKONDIČNÍ POBYT VRÁŽ U PÍSKU

3. až 10. listopadu 2013 jsme vyjeli s celou naší společností DMO POBYTY o.s. na týdenní lázeňský pobyt do Vráže u Písku. Tak jako na každý rekondiční pobyt nás i tentokrát doprovázela skupina kamarádů, našich dobrovolných osobních asistentů, bez jejichž trvalé 24hodinové příkladné pomoci a vzorné péče bychom nemohli absolvovat žádný pobyt ani krátkodobou aktivitu, naplánovanou tímto výše zmíněným občanským sdružením, v jehož čele již od prvopočátku zastává obětavě svoji cílevědomou funkci předsedkyně slečna Kateřina Maxová.

Práce s námi, především vozíčkáři, je opravdu nesmírně náročná a těžká, což si plně uvědomujeme, a  nejen proto si našich kamarádů vážíme a na společné chvíle s nimi se vždy velmi mnoho těšíme. Celému realizačnímu týmu  našich skvělých kamarádů patří nevýslovný dík za bezmeznou trpělivost a ochotu pomoci nám při všech úkonech, které jsou vzhledem k našemu zdravotnímu znevýhodnění leckdy nepřekonatelným a nedosažitelným cílem bez trvalé a citlivé pomoci druhé osoby. Společné aktivity jsou vždy zajímavé, poutavé a poučné. Zaměřují se vždy na místo, pobyt a možnosti, v kterých se právě nacházíme.

Lázně Hotel Vráž s krásnou zámeckou zahradou jsme navštívili již počtvrté. Každý z nás projde na samém začátku pobytu lékařskou prohlídkou a následně se začnou využívat jednotlivé předepsané procedury, jako například vířivé, perličkové i bylinkové koupele, masáže, parafín, rašelinové obklady, individuální a skupinová fyzioterapie. Novinkou pro letošní rok byla i možnost navštěvování týdenního kurzu jógy. Mimo jiné jsme po celý týden měli možnost využívat rovněž místní prostory fitness centra, sauny, či odpolední nebo večerní plavání v bazénu.

Dále jsme tu měli mimo jiné i další doplňkové možnosti činností a ve volných chvílích jsme chodívali vyrábět prostírání z dekorativních vánočních  ubrousků. Skoro každý večer nám jeden s kamarádů asistentů zpříjemňoval velice krásnou hrou na banjo a rovněž svým zvučným, ale procítěným nádherným zpěvem. V úterý následovala rovněž večerní procházka po přilehlém rozsáhlém parku s  plněním různých úkolů a kvízových otázek. Jeden z večerů byl věnován promítání filmu režiséra Jiřího Stracha s názvem Vrásky z lásky. Ve středu jsme se vypravili do nedalekého Country clubu U Kapličky, kde jsme strávili příjemný večer ve společnosti hudebníků s kytarou a jejich nádhernými písničkami. Volné chvíle jsme mohli trávit procházkami v podzimně laděné přírodě zdejšího zámeckého parku a nebo také v kavárně či hrou s dětmi našich asistentů. Stále za námi také přijíždějí i kamarádi asistenti z minulých let. Přímo v lázních jsme se  zúčastnili též pátečního tanečního večírku s živou kapelou a krásnými písničkami.

Na tomto místě bychom chtěli srdečně poděkovat celému bezvadnému kolektivu zdejších lázní v čele s panem ředitelem Veselým za to, že nám opakovaně umožňují pobyt s komplexním a vstřícným přístupem v tomto malebném místě Jihočeského kraje.

Na samý závěr nezbývá než říci naší milé kamarádce předsedkyni slečně Kateřině Maxové a celému skvostnému realizačnímu týmu DMO POBYTŮ o.s. ještě jednou díky moc za vše – jsme rádi, že vás máme.

Pro DMO POBYTY o.s. napsala Svatoslava Klementová

.

.

Milá šéfová DMO Pobyty Katko,

píši Ti tento dopis, abych Ti strašně moc poděkovala za to, co děláš, a za to, jaká jsi. Svého syna Zdendu jsem s Vámi posílala na pobyty, abych si já jako máma trochu odpočinula. Zdenda vždy jezdil domů nadšený a plný dojmů a jeho vyprávění, jak bylo na pobytu a jak je bezvadný ten, ten a ten, jsem doma poslouchala ještě mnoho dní. Takže jsem Vás všechny z vyprávění a z krátkých chvil při předání syna do Vaší péče tak trochu znala.

Nu stalo se, že jsi mně přemluvila, abych s Vámi coby asistentka absolvovala letošní pobyt ve Vráži u Písku. Musím říci, že jsem strašně ráda, že jsem se od Tebe přemluvit nechala, protože mi s Vámi bylo moc krásně, hezky, fajn, no takže i já jsem přijela domů plná dojmů, stejně jako dřív jezdil můj syn. Poděkování patří všem, co se těchto akcí zúčastňují, protože manipulace s člověkem na vozíku je fyzicky náročná a péče 24 hodin denně samozřejmě taky. Něco o tom vím, dělám to už 23 let. Klobouk dolů, Kačenko, máš to zorganizované vše do posledního puntíku. Za takovouto akcí musí být mnoho, mnoho hodin Tvé práce, kterou zvládáš na jedničku. Ač jsi sama hendikepovaná, ač jsi někdy z toho zařizování utahaná jak kotě, nevzdáváš to a bojuješ dál za lidičky, kteří jsou na tom zdravotně o trochu hůř než my ostatní. Jsi skvělá žena, bojovnice, která se nikdy nevzdává.

Obdivuji Tě za to, co děláš. A že to děláš skvěle. A mám Tě moc ráda. Posílám obejmutí.

Mamina Ivana Kmochová

.

 

You may also like...