Velikonoční Pobyt v Praze

 

Příspěvek aktualizován dne 16.05.2014

.

Jako již dva předešlé roky, i letos sdružení DMO POBYTY o. s. připravilo pro své klienty velikonoční pobyt. Tradičně se tak uskutečnil v Praze, v Centru Paraple, o. p. s., které je známé svým spoluzakladatelem, hercem Zdeňkem Svěrákem. Čtyřdenního pobytu se zúčastnilo jedenáct klientů spolu s dvanácti asistenty.

Po příjezdu během pátečního odpoledne následovalo představení programu, nechyběla večeře a večerní volná zábava zpříjemněná líbivými tóny, linoucích se z kytary asistenta Pepy.

Po snídani v sobotu dopoledne bylo na programu společné focení a poté již odjezd speciálními mikrobusy na Pražský hrad. Zde jsme po útrapách se stařičkou plošinou navštívili Vladislavský sál,  největší slavnostní prostor středověké části Pražského hradu, nyní místo, kde se udílejí Státních vyznamenání prezidenta republiky. Počasí nám přálo, nezapomněli jsme tedy ani na návštěvu královských zahrad. Večer jsme si zpříjemnili opékáním buřtů na zahradě přiléhající k centru. Celý den s námi strávili lidé z Domu dětí a mládeže z Mladé Boleslavi, aby s námi dokončily zde film s názvem „Život s handicapem“.

Zlatý hřeb přišel na řadu v neděli dopoledne. A totiž odjezd do Aquapalace Praha, největšího vodního parku v Čechách. Díky skvělé práci Katky Maxové měli jak klienti, tak asistenti možnost navštívit vířivky, divoké řeky, bazén s akváriem, umělé vlny.

Před večerní návštěvou pizzerie, si každý klient mohl vyrobit velikonoční dekoraci, ve které nechyběla malovaná vajíčka ani pestrobarevné kvítí.

Významnou pomoc při organizaci pobytu zajistila Helena Šádková ze společnosti Help Centrum. Poděkování patří sponzorům, bez jejichž finanční pomoci by se pobyt nemohl uskutečnit a v neposlední řadě i dobrovolným asistentům, kteří poskytli klientům

24 hodinovou péči. Kateřina Maxová dodává: „Děkujeme Centru Paraple, že umožňuje našemu sdružení využívat své prostory.“

Nejen díky počasí, ale i skvělé atmosféře jsme si společně užili svátky jara a všichni už se nemůžeme dočkat připravovaného letního pobytu, tentokrát poprvé v severních Čechách.

Zde najdete článek o Velikonočním Pobytu v Praze napsaný a viděný očima  naší klientky.

.

 FotoGalerie z Velikonočního Pobytu v Praze

.

Za realizační kolektiv

Kateřina Maxová, předsedkyně sdružení DMO POBYTY, o.s.

Zapsala
Bc. Lucie Novotná, koordinátorka dobrovolných osobních asistentů

.

.

.

 

You may also like...