Velikonoční pobyt očima klientů

 

Příspěvek aktualizován dne 08.07.2014

.

Velkonoční  prodloužený víkend jsme strávili již třetím rokem v Centru Paraple v Praze. 

Byli to opět dny vřelého setkání a také zajímavého, poutavého programu, které pro nás všechny připravilo opět o.s.DMO POBYTY a kompletní tým dobrovolných osobních asistentů. 

V sobotu ráno cvičili někteří nadšenci venku jógu.

Chvilku poté následoval hromadný odjezd speciálně upravenými auty pro přepravu vozíčkářů. Navštívili jsme – Pražský hrad – odvěký symbol českého státu – je nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí.  Prošli jsme si první i druhé nádvoří, viděli hradní stráž zvenčí jsme si prohlédli např. Chrám sv. Víta a osobně jsme si mohli prohlédnout Vladislavský sál i  korunovační klenoty. Vše jsme měli s výkladem.

Poté jsme si ještě zašli  Královský Letohrádek a zahrady Belvedér.

Po návratu zpět a nezbytném odpočinku jsme  večer měli ergoterapii a vyráběli  malou velikonoční výzdobu. Do květináčku jsme zapíchli papírový tulipánek vystlali umělou trávou a položili jsme na ní vajíčko.

Následně, jak jsme tuto činnost dokončili, tak jsme si zapálili ohníček a opékali vuřty. Takové předčasné čarodějnice. Každou volnou chvilku se také se hrálo a zpívalo s kytarou. Což bylo velmi  příjemné. a skvěle to vždy navodilo atmosféru daného okamžiku. 

Druhý den jsme byli v aquaparku v Čestlicích. Aquapalace Praha je jedinečný komplex zahrnující vodní a saunový svět, fitness, welness/spa, rehabilitace a hotel. Zpočátku, může mít i člověk pocit, že se zde může i snadno a jednoduše ztratit. JaK je to tu obrovské. Postupně však i takový jedinec nabyde určité jistoty a je obohacen zde nejen o blahodárný pocit,ale rovněž o další  skvostný zážitek. Mají tu i celou řadu atrakcí, které jsem ještě nikdy neviděla. V rámci doplňkového programu zde cvičili Zumbu. Každý společně se svými asistenty jsme byli ve dvou jeskyních s obrovskými vodopády, pak také v prostoru , který imitoval obrovské mořské vlny, rovněž jsme byli v Korál světě, kde jsou skutečné malé i velké barevné rybičky – je tu také Nemo a neuvěřitelné živé korály. Byli jsme rovněž ve vířivce. Velká část je zde propojena a nemusí se vůbec vystupovat z vody. Na místech, kde byli pro nás bariéry v podobě schodů nám naši skvělý kamarádi, asistenti pomohli a tak jsme společně vše úspěšně zvládli.

Po návratu zpět jsme ještě zašli do nedaleké  pizzérie.

Poté jsme měli muzikoterapii.

V pondělí někteří kluci nezapomněli na tradice těchto svátků a pořádné omlazení – šlehání pomlázkou. Děvčata pak následně nezapomněla na koledu v podobě čokoládových vajíček.

Následně jsme se začali rozjíždět zpět do svých do svých domovů. 

Na tomto místě patří naše obrovské poděkování všem našim kamarádům – dobrovolným  osobním asistentům a celému realizačnímu týmu za jejich příkladnou péči, neuvěřitelnou sílu, lásku, pohodu, věčnou inspiraci a bezmeznou trpělivost s niž nám každý z nich dokáže po celou dobu trvání akce pomáhat nepřetržitě 24 hod. denně s naprosto všemi úkony, denní i noční potřeby, které jsou pro nás s pozice našeho těžkého tělesného znevýhodnění leckdy bez pomoci osobního asistenta naprosto nedosažitelné. Tito lidé dovedou  mimo toto všechno, ještě pro nás vymýšlet a plně realizovat  všechny předem naplánované rozličné, zábavné i terapeutické aktivity a též celkové vyplnění volného času. Nutno říci, že bez nich by jsme nepoznali vůbec ta místa po celé České republice, která jsme již díky celému o.s DMO POBYTY měli šanci a možnost navštívit a poznat. Čehož si všichni nesmírně vážíme a též plně oceňujeme. 

Celá akce byla nádherná a již nyní se všichni velice těšíme na setkání při dalším letním pobytu v Lučanech.

 Pro o.s. DMO POBYTY

napsala Svatoslava Klementová     

.

You may also like...