V nejbižší době DMO POBYTY připravují další aktivity

Příspěvek aktualizován dne 07.11.2013
 

Ve dnech 3. až 10. listopadu se chystá zhruba dvacítka lidí s dětskou mozkovou obrnou z celé republiky do Lázní Vráž u Písku. Pobyt organizuje mladoboleslavské sdružení DMO POBYTY pod vedením Katky Maxové, která sama dětskou mozkovou obrnou (DMO) trpí.

Protože většina klientů je na vozíku, zorganizovat pro ně pobyt není nic jednoduchého, což Katka moc dobře ví, protože podobné pobyty pořádá několikrát ročně již několik let. V první řadě je důležité sehnat dobrovolné asistenty, z nichž každý z nich má během pobytu na starosti jednoho klienta, je s ním ubytován na jednom pokoji, doprovází ho na procedury, stará se o jeho potřeby například v oblasti hygieny, ale zároveň je mu společníkem z lidského hlediska. Druhou důležitou složkou jsou sponzoři, mezi které v případě letošního pobytu ve Vráži patří především jednatelka společnosti HELP Centrum, Mgr. Helena Šádková, která se pobytů účastní i jako dobrovolná asistentka, zajišťuje sdružení významnou organizační pomoc a zapůjčuje potřebné kompenzační pomůcky. Mezi další, neméně významné partnery, patří ADVERTE s.r.o, nadace SPONTE SUA o.s., a JMM TAXCON s.r.o. Rozhodně jim všem, ale i ostatním, kteří se rozhodli pomáhat, patří veliký dík.

A v neposlední řadě je potřeba připravit program. Ten i letos bude bohatý. Kromě procedur čeká klienty řada zábavy.

Po telefonické domluvě na čísle 731 964 784 se může kdokoliv přijít podívat, jak pobyt probíhá. Získá tak cenné zkušenosti a pozná, s jakými radostmi i starostmi se potýkají vozíčkáři v každodenním životě.

Další aktuální aktivity občanského sdružení:

Protože sdružení DMO POBYTY pomáhá nejen pořádáním rehabilitačních pobytů, je i strůjcem „Benefice pro Danu“, která probíhá již téměř celý rok. Cílem benefice je vybrat potřebné peníze na rehabilitační pás pro Danu Vávrovou, mladou ženu s dětskou mozkovou obrnou (DMO). Prozatím se podařilo vybrat 2/3 z celkové částky a to díky všem, kdo si zakoupili propagační propisku nebo věnovali pro Danu peníze na účet, či do přenosných kasiček. Všem patří veliké poděkování. Přispět do sbírky na zbývající část lze libovolnou částkou na účet č. 43-6635300207/0100, specifický symbol 2013, zpráva pro příjemce „DANA“. Významnými partnery celé sbírky jsou Help Centrum, rádio Jizera a Intersportline.

Během celého období adventu budete moci zástupce sdružení potkávat na různých společenských akcích. Podrobnosti sledujte na webových stránkách www.dmopobyty.cz.

Ve dnech 29. listopadu až 1. prosince pořádá organizace DMO POBYTY pro asistenty Workshop Team Building v Janských Lázních. Příprava asistentů na celoroční práci je velmi důležitá a cenná. Bude se pracovat na kooperaci, profesním růstu, utužování vztahů a především prevenci vyhoření dobrovolných osobních asistentů. Na programu jsou semináře, diskuze, workshopy a tvorba plánů na rok 2014.

Za realizační kolektiv:

Bc. Petr Novák a Kateřina Maxová

spolupracovník pro styk s medii a předsedkyně DMO POBYTY, o.s.

 
 

You may also like...