Letní pobyt v termálních lázních v Maďarsku

 

Ve dnech 6. – 14. července přoběhl tradiční letní pobyt neziskové organizace DMO Pobyty. Cílovou destinací bylo tentokrát Maďarsko. Pobyt v termálních lázních Harkány na jihu Maďarska, pár kilometrů od Chorvatských hranic byl jedním z našich nejvydařenějších pobytů vůbec.

Během sedmi dnů jsme vyzkoušeli několik bazénů s léčivou termální sirnou vodou, jejíž teplota přesahovala mnohdy i 35 stupňů. Týden je dostatečně dlouhá doba na to, abychom pocítili její léčivé účinky a opravdu, naši klienti si pochvalovali nejenom uvolnění spastického svalstva.

Podnikli jsme dva výlety do překrásných měst. Malebné městečko Siklós nás okuzlilo středověkým hradem vypínajícím se na skále nad městem. V historickém městě Pésc jsme strávili celý den, prošli ho křížem krážem a v jedné z mnoha restaurací jsme ochutnali místní speciality jako je guláš, rybí polévka nebo plněný zelný list. Nezapomněli jsme ani na výborná maďarská vína.

Večery jsme trávili procházkami lázeňským městečkem nebo ve společenské místnosti, kterou jsme měli v našem hotelu k dispozici. Připravili jsme dva filmové večery, zahráli si pro některé do té doby neznámé stolní hry. Navštívili jsme i místní tancovačku s lidovou hudbou. Mimo jiné jsme během týdne s klienty navlékli na pět desítek korálkových náramků, které nabízíme v našem stánku při různých akcích. Jejich nákupem za symbolickou cenu mohou lidé přispět k zajištění chodu organizace.

FotoGalerie z letních pobytů v Maďarsku

Velice děkujeme všem sponzorům, bez kterých by realizace pobytů nebyla možná, především pak Středočeskému kraji.

Sledujte náš facebook (DMO Pobyty z.s), kde o nás najdete veškeré podrobné a aktuální informace.

 

You may also like...