Nejsme z jiné planety

Kateřina Maxová – Nejsme z jiné planety

Katka dokazuje, že mozková obrna není mentální postižení

Katka Maxová u příležitosti desátého výročí svého spolku DMO POBYTY vydala knížku, pomocí níž široké veřejnosti přibližuje to, jak se žije lidem s dětskou mozkovou obrnou. Kniha ukazuje, že tento handicap není mentální retardace. Katka se na jejích stránkách rozepsala o svých zkušenostech, ale také o tom, že se i na vozíku dá prožít mnoho pěkných zážitků.

Od prvotního nápadu k realizaci utekl zhruba rok. „Děkuji za spolupráci při přípravě knihy svému dlouholetému kamarádovi Petrovi Novákovi, v současnosti řediteli Domova Modrý kámen v Mnichově Hradišti,“ uvedla Katka Maxová.

Co by z knihy ráda vypíchla? „V kapitole věnované historii spolku DMO POBYTY čtenáře určitě překvapí, jaké rozmanité spektrum činností s námi mohli lidé na vozíku zažít – let letadlem, pobyt u moře, módní přehlídky, jógu, hraní divadla a mnoho dalšího. Kniha obsahuje i fotografie z těchto aktivit,“ zmínila autorka.

Katka v rámci svého spolku DMO POBYTY pořádá, jak už název napovídá, také zájezdy pro lidi s dětskou mozkovou obrnou. V souvislosti s tím přišel vlastní nápad na knihu. „Připravit pobyt není jednoduché, znamená to třeba i půlroční práci. Během těch akcí, pobytů a aktivit jsem si uvědomila, že by bylo dobré to dát do knihy, aby se s tím seznámili i ostatní lidé. A tak mě napadlo všechno toto při příležitosti 10. výročí organizace DMO POBYTY v knize shrnout,“ popsala Katka Maxová.

Prvním impulsem byly její vlastní zážitky s předsudky, kdy na ni řada lidí při prvním kontaktu nahlížela jako na mentálně postiženou. „Tykali mi, ptali se mě na vychovatele. Chci dokázat, že jsem jako ostatní, nejsem z jiné planety. Odtud i název knihy,“ uvedla autorka.

Zájemci o knihu se mohou hlásit u Katky Maxové na e-mailu katka.maxova@dmopobyty.cz nebo telefonu 731 964 784 a domluvit se na předání.

Knihu nemůžeme prodávat, ale budeme rádi, když nám za ni pošlete nějakou korunku na sbírkový účet 107-2589520277/0100. Předem Vám děkujeme!

Těšíme se na viděnou na dodatečném křtu, jen co to situace dovolí! Sledujte náš web a facebook!

You may also like...