Handicapovaní strávili velikonoční svátky 2018 v Praze

Handicapovaní strávili velikonoční svátky v Praze

Od čtvrtka 29. března do pondělí 2. dubna jste mohli v centru hlavního města potkat skupinku lidí z organizace DMO Pobyty. V centru Paraple v Malešicích probíhal totiž velikonoční pobyt. O tom, že o různorodé aktivity nebyla nouze, se přesvědčte v následujících řádcích.

Letošní pobyt nesl podtitul „divadelní Velikonoce“. Ve čtvrtek po příjezdu a ubytování se celá skupina klientů a asistentů sešla ve společenské místnosti, kde se společně přivítali, nastínili nadcházející program a povečeřeli. Protože počasí přálo, odebrali se poté k táboráku na zahradě, kde vydrželi až do pozdních nočních hodin.

V pátek dopoledne se klienti s nadšením pustili do výroby princezen – loutek a velikonočního barvení vajec.

Po obědě následovala procházka na Olšanské hřbitovy, kde navštívili hrob například Karla Jaromíra Erbena. Večerní divadelní představení, taneční projekt mladých tvůrců The cube v Nové scéně Národního divadla, překvapilo a zároveň nadchlo jak klienty, tak asistenty.

Sobotní program začal hned po snídani odjezdem na Letnou a návštěvou Národního zemědělského muzea. Velký úspěch u klientů měla výstava Recykles a přednáška o Grónsku. Protože celý výletní den klienty i asistenty značně zmohl, večer se nesl v poklidném duchu za tónů kytary ve společenské místnosti.

A ani poslední den pobytu nebyla o zážitky nouze. Po snídani klienty naložili bezbariérové mikrobusy a vydaly se opět směr centrum. Tentokrát na Rašínovo nábřeží, kde na klienty čekala výletní loď a hodinový okruh po Vltavě. Po plavbě se pak společně vydali pěšky na velikonoční trhy na Náměstí míru.

Pobyt skončil po snídani na Velikonoční pondělí. Klienti odjížděli spokojeni a už se těší na další pobyt, letní, poprvé konaný v maďarských lázních.

FotoGalerie z letošního Velikonočního pobytu v Praze.

Velké poděkování patří centru Paraple, díky němuž se mohl pobyt uskutečnit v naprosto bezbariérovém moderním prostředí.

Cílem pobytů pořádaných organizací DMO Pobyty je povzbudit a vytrhnout tělesně postižené, konkrétně lidi s dětskou mozkovou obrnou, z jejich denních stereotypů a zažít někdy i to, co nezažije ani zdravý člověk. V současné době se však organizace potýká s nedostatkem asistentů, lidí, kteří by byli ochotni pomáhat lidem na vozíku bez nároku na odměnu. Na nich ale celá organizace stojí. Proto se lidé ze spolku snaží prostřednictvím různých akcí oslovovat mladé lidi a získávat tak asistenty nové.

O činnosti spolku se můžete dozvědět na facebooku DMO Pobyty, webových stránkách www.dmopobyty.cz nebo poslední květnový víkend na festivalu Mezi ploty v areálu psychiatrické léčebny Bohnice.

You may also like...